Už zase jdeš pozdě! - aneb situace, které všichni známe alespoň z doslechu

9. října 2016 v 7:00 | fluttershine |  Různé
Tímto článkem nechci nikoho urazit ani naštvat, protože si myslím, že se to děje všem a můžeme se našim chybám zasmát...vzhůru do toho!


Lidé jsou tvorové natvrdlí, přehnaně optimističtí, nedokonalí a chybující. Ze všech těchto a mnohých dalších důvodů chodí mnozí z nich pozdě. Vždy a všude. Jsou v tom dobří. Někteří skoro až na profesionální úrovni.
Tato situace má ale více úhlů pohledu a situací je bezpočet. Uveďme si aspoň některé z nich a řekněme si, jak bychom se měli zachovat.
1. Jdete s kamarádem/známým/příbuzným někomu s něčím pomoct a on jde pozdě. Vy musíte (minimálně) čtvrt hodiny makat bez něj. Nadávejte si, jak chcete: "Ten zatracený blbec! Už tu měl dávno být! Já se tady sedřu z kůže a on se někde fláká! Jak jsem ještě kvůli tomu spěchal, skončil jsem dřív s tím a s tím a s tím, a on jde pozdě!"
Ale věřte, že on většinou ví, kolik je hodin a spěchá, aby tam byl co nejdřív a s každou minutou je nervózní víc a víc, jestli ho na místě zaškrtíte, nebo ne (ne, nezaškrtíte, potřebujete, aby vám pomohl). Tedy, může se opravdu flákat, to nevylučuju.
Přivítejte ho, až se bude omlouvat, že si špatně spočítal délku cesty, slovy: "Ale, kamaráde, (hehe), to nevadí! Stane se! Však to byla akademická čtvrthodinka!" (hahaha!)"


2. Jste to vy, kdo jde pozdě na sraz. Zpravte o tom toho, s kým se máte setkat, pokud možno předem, ať se zbytečně nežene, pokud je na tom podobně jako vy. A pak se omluvte. Co nejmileji. A nejlépe několikrát.

3. Pokud jste v kůži toho druhého, nezapomeňte zmínit, že jste taky přišli pozdě, tudíž jste tak dlouho nečekali, vůbec vám to nevadí a moc rádi ho vidíte. V duchu ho můžete proklít.

4. Pozdě do školy. Zaklepete, otevřete, řeknete: "Dobrý den, já se omlouvám, že jdu pozdě,.." Za tři tečky doplňte důvod. Můžete být kreativní, když má váš učitel smysl pro humor: "Po cestě mě zdržela tajná vládní organizace a chtěla, abych jí pomohl spasit svět," (jo, vím, že je to blbost, ale nic lepšího mě nenapadlo, buďte kreativnější) ale stejně z vás nakonec vypadne: "Zaspal jsem." Nebo "Zasekl jsem se v dopravě." To funguje vždycky a nikoho to neurazí. Pozdní příchod v evidenci vám to ale většinou nesmaže. Pokud však vymyslíte originální důvod, rozjasní to vašim spolužákům den.

5. Divadlo.
Můžete být rádi, když vás po začátku pustí dovnitř. A že máte lístky na jiná místa - nebo hlavně, na místa? O tom si nechte zdát.
Až po přestávce.

6. Nádraží.
Tady jste mnohem víc v háji než v divadle. Pokud vám ještě k tomu navazuje spoj nebo na tom závisí váš osud, je to průšvih na entou (dosaďte na kolikátou podle závažnosti).

7. Úplně na to zapomenete.
Máte něco domlouveného a prostě to vypustíte.
A ten člověk čeká.
A čeká.
A čeká.
...
Až si vzpomenete, nezapomeňte se mu asi tak milionkrát omluvit a modlit se, že nenajdou zítra vaši mrtvolu (pokud ji najdou). Nebo hůř - už nebudete mít příležitost si napravit reputaci, protože ten druhý si řekne: "Aha, on nemá zájem."
A když tu možnost máte, zkuste na to nezapomenout.

Jo, všechno jsem to - bohužel - zažila.
A jsem nenapravitelná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama