8. kapitola - Jsme všichni?

4. října 2016 v 7:00 | fluttershine |  Dovolená na sedmi planetách
"Klára Addisonová," začala předčítat průvodkyně seznam jmen. Přišla k ní první natěšená cestovatelka a dostala klíč s číslem jedna. "Patrick Braun," pokračovala, "Robert Drake; Claire Evansová; Alice Chamberlainová," hrklo ve mně, když jsem slyšela své jméno a roztřeseně převzala klíč číslo pět. Ještě jsem čekala na ostatní.
"Julia Kramerová; Eugene Lavender; Simone Lawrence; Rochelle Marinová; Kristine Marná; James Seal; Roman Straka; Cassandra Toryová - je tady?" zarazila se, když nikdo nepřišel.
"Přistoupí až na Asterale," řekla modrovlasá holka.
"A vy jste?"
"Lea Umneyová."


"Dobře. Zde je váš klíč. Přeji hezkou zábavu. Více informací až na lodi." Zřejmě jsme byli všichni.
Šla jsem proto najít svůj pokoj. Byl malý, jen postel s úložným prostorem a komoda se zrcadlem a židlí. Proto mě překvapilo, že za "tajnými" dveřmi jsem měla vlastní koupelnu a záchod.
Z nenápadného repráčku nad dveřmi se ozval hlas průvodkyně: "Za deset minut je prohlídka rakety. Vezměte si pohodlné boty, budeme chodit asi hodinu. Sraz u vchodu, kterým jste sem vcházeli. Znovu opakuji, za deset minut."
Pohlédla jsem na hodinky. 11,05. Jak to bude s obědem? Ale no tak, Alice, nemysli na oběd, bude prohlídka rakety, áááá!
Proto jsem byla přesně ve čtvrt u vchodu. Pokud jsem to mohla posoudit, byli jsme všichni tady. Kromě průvodkyně, která přišla o tři minuty později a zahájila prohlídku slovy: "Takže, schody."
Chodili jsme po raketě a bylo tam opravdu hodně schodů. Viděli jsme spoustu chodeb, všech možných i nemožných kajut, obslužných záležitostí, řídící středisko zvenčí a jídelnu, ve které jsme dostali svůj první oběd. Měla jsem čočku s vajíčkem a chlebem.
V jisté chvíli se nám začal třást stůl.
"To víte, let nemůže být pořád tak hladký," poznamenala k tomu průvodkyně.
Do té doby jsme si ani pořádně nevšimli, že už letíme.

"Na Asterale přistaneme asi v pět hodin, do té doby si odpočiňte, je to tam nejkrásnější v noci, takže toho využijeme."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama