Jak to funguje s psaním článků tady

18. září 2016 v 7:00 | fluttershine |  Různé
Nefunguje.

Zdravím vás u nedělního článku. Jistě jste si všimli, že jsou články vydávány hrozně brzy ráno, kdy každý normální člověk ještě spí, a ještě k tomu je to pokaždé přesně v celou hodinu. Je to samozřejmě proto, že to píšu dřív, než to vydám. Je různé, jak moc brzo. Záleží na tom, jak moc nestíhám. Slíbila jsem články v neděli, takže chci napsat na každou neděli článek, a když mě něco napadne, napíšu si to raději předem. Proč si to nenasyslit, když mám tu možnost, ne?
Je taky trochu legrační, že to píšu tak brzo poté, co jsem s tímhle systémem vůbec začala. Může se totiž velice brzy stát, že mi
a) dojdou nápady a žádné nebudou celé týdny,
b) bude každá chvilka času připadat příliš drahá na to, abych psala něco sem,
c) prostě se na to jednou vykašlu a pak se to se mnou poveze dál, takže už žádné články stejně nebudou, jako se to stalo posledně.
Nehodící se škrťte.
Je velký kontrast, co jsem psala letos, loni a co ještě rok předtím. Ukazuje mi to, že za rok 2014 tu je 137 článků, kdežto za tenhle rok jen asi tak dvacet. Vůbec nechápu, co jsem psala, že je toho tolik. Asi se na to podívám a potom toho budu litovat, protože vždycky, když si po sobě něco čtu poprvé, je to strašně super, a když si to čtu po pár letech, přijde mi to jako největší zhovadilost vůbec. Myslím, že to tak máme všichni, ale já nejsem výjimkou.
Někdy je to také tak, že si to po sobě přečtu, usoudím, že je to blbost, ale stejně to vydám. Později si ťukám na hlavu a někdy to mažu.

Upřímně řečeno nevím, co způsobilo, že tu od dubna nebyl až do začátku září žádný článek, protože vím, že jsem nějaký čas měla. Investovala jsem ho do takzvaného nicnedělání, jenom proto, že jsem mohla (a stejně se mi nic jiného dělat nechtělo). A možná bylo jedním z důvodů i to, že sem stejně nikdy nikdo nechodil, a pokud ano, nezanechal tu prakticky žádné stopy, podle kterých bych mohla usoudit něco jako: "Jo, líbí se to, má smysl to dělat, psát sem ty články, ať už o čemkoliv." Měla jsem blog, na který chodili lidi, co nechávali komentáře, převážně pozitivní, ale potom jsem změnila obsah, oni odešli a já se přestěhovala sem.

Obdivuju lidi, kteří jsou schopní napsat článek každý druhý den klidně i několik let po sobě. Klobouk dolů před vámi. ^^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama