7. kapitola - Alice, ty jsi klikař

29. září 2016 v 7:00 | fluttershine |  Dovolená na sedmi planetách
Hned, jak jsem vyšla z restaurace, jsem zavolala Rochelle, která s návrhem okamžitě souhlasila.
Prvním překvapením v novém týdnu byla nová kolegyně, takže jsem si mohla bez výčitek svědomí domluvit třítýdenní dovolenou.
Ve čtvrtek jsem pečlivě zabalila úplně všechno a těšila se na další den. den odjezdu, abych si uvědomila, že to bylo poněkud předčasné.
Zašla jsem proto v pátek odpoledne s mámou a sestrou do kavárny. Slíbila jsem, že jim odevšad pošlu pohled, ale nekřesťanské peníze za telefon (s nejistým signálem) utrácet nebudu. Ony na oplátku slíbily, že na mě budou myslet.


V sobotu ráno jsem si zabalila poslední věci a snesla je dolů do předsíně. Objala jsem matku, sestru i otce: "Budu se těšit, až vám všechno povykládám, abyste mohli závidět."
Vtom zazvonila Rochelle, která sehnala taxík. Dala jsem si kufr dozadu k tomu jejímu a přisedla si k ní. Pohlédla na palubní hodiny. "10,15. Stíháme, máme tam být v půl."
Poklepala jsem si na zápěstí, kde jsem měla náramkové hodinky. "Já vím."
"Jsme tady," zabručel zhruba za deset minut taxikář. Rochelle mu zaplatila a poděkovala a já mezitím vyložila kufry.
"Holky, tady jsme!" zamával na nás Simone.
"No ty vole," zašeptala jsem jen, když jsem spatřila náš dopravní prostředek. Superluxusní, nejmodernější a rozhodně nejdokonalejší raketa, jakou jsem kdy viděla.
"Ali, Ali," luskala mi před obličejem Rochelle, které byly technické vymoženosti vždycky úplně putna.
"Jo, jo," odpověděla jsem a jako hypnotizovaná vykročila k raketě.
"Kufry, Alice!" zatřásla mnou Rochelle. Usmyslela jsem si, že si raketu celou podrobně prohlédnu později, když se ona bude bavit něčím jiným a zkrátka, až na to budou lepší podmínky.
"Rochelle, tohle je Eugene Lavender. Eugene, tohle je Rochelle Juliette Marinová," ujal se představování iniciativně Simone.
"Ráda vás poznávám, mnoho dobrého jsem o vás slyšela," mrkla na mě Rochelle, "a hlavně nás berete na dovolenou!"
"To je maličkost, slečno Marinová," pousmál se Eugene. "Taktéž jsem o vás mnoho slyšel." Rochelle se upřeně zadívala na Simona, který předstíral, že tam není. "Je ale jen na vás, abyste mi ukázala, jaká doopravdy jste. To lidé ve svých vyprávěních nikdy tak docela nevystihnou."
"Ano, máte úplnou pravdu," souhlasila Rochelle.
"Dámy, pánové, vítejte na našem dvacetidenním zájezdu na sedm planet. Poznáte mnoho kultur a nových lidí, program bude vskutku nabitý, ale zároveň i odpočinkový. Budu vás teď volat každého zvlášť a dávat vám klíče od vašich pokojů na palubě.

Spadla mi brada. Vlastní kajuty! Každý má svou! To je ráj!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama