Březen 2016

"Budu na tebe čekat, ať půjdeš kamkoliv." - Smrt

31. března 2016 v 22:12 | fluttershine |  Příběhy
Vítejte všichni u nového článku po dlouhé době. Dneska mám pro vás krátký příběh, který jsem psala o jedné volné hodině tak před sto padesáti miliony lety. Bude to méně temné, než by se mohlo podle nadpisu zdát, a také velice krátké, protože jsem měla nápad, ten jsem tam zasadila, a bylo to, moc to rozvádět nešlo. Druhý příběh bude trošku bláznivější, s tím prvním souvisí i nesouvisí, rozhodně to ale není jeho pokračování.
Užijte si to.

Hex Hall (Triologie) + School Spirits

20. března 2016 v 15:00 | fluttershine |  Knihy
Dnes se konečně dostávám k tomu napsat něco o triologii Hex Hall, což jsou knihy, které mám ráda už několik let. Knížku School Spirits od téže autorky, Rachel Hawkins, jsem četla jednou anglicky, v češtině bohužel není.

Mandala a Eliza Dushku

16. března 2016 v 21:27 | fluttershine |  Obrázky
Ahoj :-)
Dneska tu pro vás mám dva obrázky, ačkoliv jsem už dlouho nekreslila nic většího, nakupilo se aspoň něco :)
Z názvu je jasné, o co se jedná. Kdo nezná Elizu (která se mi nepovedla úplně stoprocentně jak jsem chtěla, ale co už), je to herečka, která hrála v Buffy postavu Faith.

Ty zářivé středy těch jakoby kytiček jsem dělala lakem na nehty...kapku jsem ho tam kápla a vypadá to docela hezky :-) Lak na nehty se dá použít i jinak, třeba na nějaké menší odlesky.


Jeho temné esence/Jeho šerá hmota (triologie)

13. března 2016 v 21:46 | fluttershine |  Knihy
Triologie vyšla několikrát, existují dva různé české překlady. Ani jeden z nich není dokonalý a podle všeho je nejlepší si to přečíst v originále, což jsem měla možnost jen u jedné části, ale neměla jsem na to nervy, takže jsem četla česky.
I tak to stálo za to.

Putování s oslem

13. března 2016 v 21:18 | fluttershine |  Knihy
Autoři: Miloslav Šimek, Josef Fousek
Oficiální popis z databazeknih.cz: Humoristický cestopis o toulkách několika kamarádů Šumavou s nevyzpytatelným oslem Honzou.

Simone Simons

11. března 2016 v 17:00 | fluttershine |  Obrázky
Simone Simons, zpěvačka Epicy. Kreslila jsem ji už před delší dobou, pastelkami. Je nalepená na pozadí, jelikož to původní jsem zvrtala tak úspěšně, že jste to neviděli.
Máte rádi Epicu? :)
Já se přiznám, že docela ano, ačkoliv ne všechno, samozřejmě.


Hvězdy nám nepřály

10. března 2016 v 21:51 | fluttershine |  Knihy
Hvězdy nám nepřály od Johna Greena jsou knihou, kterou zná snad každý. Já se k ní dostala teprve před pár týdny. A nebyla jsem z ní zas tak odvázaná. Pokusím se vám vysvětlit, proč.


Jsem zpátky...doufám + několik informací

10. března 2016 v 21:35 | fluttershine
Po dlouhé době zdravím! :-)
Přišla jsem s rozhodnutím, že se pokusím sem zase přispívat. A napadlo mě, že bych mohla napsat několik recenzí na knížky, které jsem v nedávné době četla, což by třeba mohlo být fajn i pro vás :-)
Jinak, koukala jsem se, co jsem sem přidávala v době vzniku blogu a říkám si...proboha. Ale taky mě napadá, že to, co sem píšu a přidávám teď, není o moc lepší, a když si vzpomenu na starý blog, tak je tohle nádhera.
Určitě ale hodlám pokračovat v podobných článcích jako dřív - tedy obrázky, příběhy (což by bylo fajn, ale momentálně mám rozepsaný jen jeden, který ani nevím, jak dopadne, a ani ho nechci zveřejňovat...myslete si, co chcete), filmy, knížky, sny a pokud by se mi poštěstilo, tak i nějaké spirituální zážitky, které tak nějak postrádám. Mimochodem mě napadá, že se mi hlavně minulý týden, jak byly ty prázdniny, zdály spousty snů a já si je nezapsala. Blbec, no.
Takže doufám, že sem brzy přistane další, tentokrát už to bude smysluplnější článek. Vím, že jsem slibovala, že budu aktivnější už dva články před tímto, což bylo - teď se držte - v lednu.
Ať se vám daří!
A.