Únor 2016

Aria's dress, PLL 2x25

20. února 2016 v 8:46 | fluttershine |  Obrázky
Moje kresba šatů Arii z PLL, díl 2x25. Tyhle šaty jednoduše zbožňuju. Možná to nemám úplně dokonalé (spíš vůbec), ale chtěla bych vám aspoň poradit naprostou pastvu pro oči:
Narcissa Ford, která kreslí šaty různých celebrit či filmových a seriálových postav. Úplná pastva pro oči, určitě se podívejte :)


Co mi vadí na stravování ve školní jídelně

19. února 2016 v 15:35 | fluttershine |  Já, já a jenom já...si musím zabrat celou rubriku :D
Zdravím všechny, kteří sem zavítali i po takové dlouhé době. V dnešním článku bych chtěla shrnout, co mi vadí na školní jídelně. Mám ji ráda, ale jsou věci, které na tomhle druhu stravování rozhodně nemusím.
Jdeme na to.

1. Stres.
Spousta lidí kolem, kteří se tam snaží protlačit jako první. A hlavně ten čas. Já bych se třeba ráda najedla v klidu, ale když na to máte čtvrt hodiny, která je ještě zkrouhnutá čekáním a potom se třeba píše písemka: no, mně se to tráví špatně.
Díky školní jídelně jím i u normálních jídel strašně rychle, což mi nedělá dobře. Blbá mutace.

2. Kvalita některých pokrmů.
Neříkám, že je všechno špatné. Občas jsou to ale opravdu zrůdnosti. Člověk ale praxí během nějaké doby zjistí, co se dá jíst beze strachu a co ne. Jsou věci, u kterých se pokaždé znovu zařeknu, že si je nedám, a potom si je dám, protože to druhé je ještě horší. Na to navazuje další bod:

3. Výběr.
Netvrdím, že výběr ze dvou jídel je špatný, vůbec ne. Stejně si ale myslím, že jedno jídlo by vždycky mělo být dobré a jedno vegetariánské. Netvrďte mi, že se to nedá nějak vymyslet. Chápu, že se to vždycky nedá, ale co si počne vegetarián, který se stravuje ve školní jídelně, a na výběr má: Kuře na paprice nebo kuře a'la bažant? Dobře, přesně takhle to není vždycky, ale párkrát už se něco takového stalo.

4. Přístup dozoru k rozpisu a samotný rozpis.
Vysvětlete mi někdo, proč máme jít jako poslední, když máme jít po té čtvrthodinové pauze ještě jít na vyučování. Nebo ideálně po pětiminutové. To s tou pětiminutovou přestávkou souvisí s bodem prvním.
Dozor ale rozpis ne vždy dodržuje, což je občas problém.

5. Experimenty.
Oni se snad nepoučí. To je snad nenapadá, jaké to byly pokaždé předtím propadáky? Hm, některé věci skutečně měly zůstat v kuchyni a nedostat se až k nám na talíř.

+Nadržování :D
Proč by měli kluci dostávat víc knedlíků, hele? Naše kuchařka nadržuje spoustě kluků. A učitelům nejvíc...ti se někdy tváří zoufale, jelikož je toho tolik, že nemají šanci to sníst Smějící se

Co byste na vaší školní jídelně změnili vy, pokud do nějaké chodíte? :)