Prosinec 2015

Přeji veselé Vánoce a šťastný nový rok 2016!

24. prosince 2015 v 7:00 | fluttershine |  Vánoce 2015
Ahoj :-)
Tak teď mi nezbývá, než vám všem popřát krásné a klidné svátky a šťastný rok 2016 :-)
A.


23.12.

23. prosince 2015 v 7:00 | fluttershine |  Vánoce 2015
Takže, ahoj :-)
Je to tady. Zítra je Štědrý den. Někteří z nás šli včera naposled do školy (já byla na koncertě školního sboru...a bylo to fajn!). Někteří se doma válí už od pátku.
Tak či tak, zítra je to tady. Skončí předvánoční šílenství, aby začalo něco ještě šílenějšího. Vánoce samotné.
Já si dávám rereading a rewatching Harryho Pottera a dost si to užívám. Zjistila jsem, že jsem toho spoustu zapomněla.
A za pár dní je tu rok 2016. Teď jsme si zvykali na to, psát do data "2015", a už je to tu zase. Snad nejsem jediná, kdo s tím má problém a má v tom zmatek.
Máte už napečeno? Protože my jo. Docela mě to udivuje, loni jsme neměli. A jedno cukroví jsem dokonce dělala skoro sama! Nemuselo se totiž péct, jen se hňácalo a patlalo, no přesně pro mě.
Co vy? Máte nějaká přání? Očekávání? A co hlavní - máte už napečeno? :D

To jsi nekreslila podle?

22. prosince 2015 v 7:00 | fluttershine |  Obrázky
Ahoj :-)
Dneska sem přidám svoji čmáranici, návrh oblečení, které bych stejně asi nikdy nenosila...bráška to okomentoval slovy: "Cože, tos nekreslila podle?" Já: "Cože?" On: "No jestli jsi to kreslila podle." Já: "Co? Jakože..eh?" On: "Jako podle předlohy."
Dobře, napodruhé už jsem kapku přehrávala, ale za to, že jsem z něj to slovo předloha vyrazila, to stálo?
Co myslíte vy? :-)


Déjà vu sen

21. prosince 2015 v 12:25 | fluttershine |  moje (šílené) sny
Ahoj :-) Já pořád říkám, že kdybych si všechny sny zapisovala, tak by z toho za chvíli byla pěkně tlustá knížka. Jen jde o to, kdo by ji četl. Protože by byla šílená. Hodně. A trochu nesmyslná.
Tak jdeme na věc! :D
Sen, co se mi zdál ze soboty na neděli. Hádám, že když neznáte Harryho Pottera - jako vůbec - budete trochu zmatení.


Sliby se mají plnit, jenže....

20. prosince 2015 v 7:00 | fluttershine |  Vánoce 2015
...ne vždycky se to dá zvládnout.
Přesně to je teď můj problém. Slíbila jsem tady - nebo spíš hlavně sama sobě - že tu bude každý den do Vánoc článek. O to se snažím, ale nápadů ani času není nazbyt.
Měla jsem v plánu nějaký delší příběh, ale nakonec nepřišel žádný zajímavý nápad a já se zasekla jen u jednoho příběhu, konkrétně toho, který jsem psala vyloženě z placu, co mě zrovna napadlo. Stejně tak píšu i většinu článků.
S obrázky na tom taky nejsem nijak slavně. Chtěla jsem nakreslit něco vánočního, ale nic mě nenapadlo. Opět. Jenže se psaním je realizace kupodivu jednodušší, když mi někdo nějaký námět vnukne. Nakonec to nějak dopadne, ať už jakkoliv.
Člověk by taky řekl, že škola teď bude fajn, což je, ale byla jsem bohužel v týdnu nemocná a musela si dopisovat sešity...po prázdninách mě ještě čeká nějaká písemka. Br. Držím vám všem palce, abyste taky nelehli.
Mimochodem, dneska je čtvrtá neděle adventní, zlatá, takže zapalte svíčku na věnci, pokud nějaký máte :) My letos ne, usoudila jsem, že se bez něj obejdu a vykašlala se na výrobu :D

Zdroj obrázku: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/sites/default/files/styles/scale_1180/public/images/1201803-306041.jpg?itok=HeqM8H0Y

Příběh, který nemám vůbec rozmyšlený

19. prosince 2015 v 7:00 | fluttershine |  Příběhy
Ahoj :-) Takže, jak vyplývá z názvu článku, vůbec netuším, co se v tomto příběhu bude dít a jestli to vůbec bude příběh. Neplánuju nic nepřístupného xD
Takže - užijte si to.

Co si hodlám pustit na Vánoce?

18. prosince 2015 v 7:00 | fluttershine |  Vánoce 2015
Ahoj :-)
Tak dneska se připravte na malý seznámek toho, co bych chtěla zhlédnout, abych navodila vánoční atmosféru :D Jdeme na věc.

1. Pretty Little Liars - vánoční speciál - ep. 5x13
Když už letos není....tak aspoň ten loňský.

Mimoni

17. prosince 2015 v 7:00 | fluttershine |  Vánoce 2015
Ahoj :-)
Jelikož jsem člověk, který ty žluté mršky zbožňuje, v kombinaci s Vánocemi je to prostě dvojnásob roztomilé :-)
Našla jsem tahle dvě videa, pokud máte další, pošlete mi odkaz, díky :DProč jsem se tehdy přestěhovala na tenhle blog?

16. prosince 2015 v 7:00 | fluttershine |  Já, já a jenom já...si musím zabrat celou rubriku :D
Ahoj :-)
Nevím, proč na začátku každého článku zdravím, ale už jsem si na to tak nějak zvykla, takže to tam vždycky je. Snad si zvyknete taky...
Možná někteří víte, že jsem mívala jiný blog před tady tímto. Upřímně však doufám, že jste ho neznali. Netvrdím, že se za něj vyloženě stydím, vždyť i za novější články mlátím hlavou o stůl. Jenže já jsem původně s tamtím nechtěla skončit. Opravdu ne.
Proto tam taky není ani článek na rozloučenou, prostě je tam článek o něčem a potom...nic.
Na začátku tohohle jsem si velice naivně myslela, že budu přidávat na oba blogy. Jenže pak mi to došlo. Už nechci být na tom blogu s tamtěmi lidmi, protože se mi trochu změnily zájmy. Už jsem nebyla tak zapálená panenkářka jako dřív. Nějak mě to na čas pustilo. A mými hlavními koníčky se staly psaní a kreslení. Tamten blog nebyl na toto tak úplně vhodný, takže jsem založila tenhle. Pak se to vezlo. Bylo jasné, že tohle mě baví víc, protože stejně nemám k dispozici zvlášť kvalitní foťák (což je u těch obrázků škoda, u textu je to jedno), takže je to v podstatě k ničemu.
Potom jsem chvíli měla společný blog, což byla úplná katastrofa: kdo jste to zažili a funguje vám to, klobouk dolů. Ono je to totiž takové to: Ale vždyť dneska je na řadě on! Já jsem psal/a předevčírem! Takže to krachlo.
Ale tenhle blog, to je úplně ideální. Nematu přicházející názvem (možná trochu), když opustím téma, o kterém blog byl. Hodně se tu odráží to, co mě zrovna baví a zajímá, takže nejsem nijak omezená.
A kdoví, možná se k panenkám vrátím (ďábelský nápad, co by se tu v dohledné době mohlo objevit), jen to už nebude tam. Bude to tady a bude to moje.
O tom to je. Pokud píšete blog o něčem jen proto, že se to od vás očekává, je někde chyba.
Řekla ta, která vede s blog s minimální návštěvností.
Přeji hezký zbytek dne! :)
A.

Co se mi nedávno zdálo

15. prosince 2015 v 7:00 | fluttershine |  moje (šílené) sny
Ahoj :-)
Dneska vás zasvětím do snu, který se mi zdál před pár dny. Vy, co umíte vykládat sny, si asi poklepete na čelo, že se mnou už něco opravdu není v pořádku :D
Takže, jen pro vysvětlenou: chtěla jsem k Vánocům jednu panenku, ale vypadá to bledě, paní neodpovídá...tak nic.

Vešla jsem do hračkářství a tam ta panenka byla + ještě jeden druh z této řady. Říkám si, cena fajn, to utáhnu. Vezmu si ji k pokladně a paní na mě kysele kouká. Řekne částku, která značně převyšuje cenu, která tam byla napsaná, takže se ohradím: ,,Ale, to přece stojí tolik a tolik."
Ona jen posměšně ukáže na krabici, na které vyměnila cedulky. Z asi tisícovky (reálně bych to asi nekoupila ani za tuhle cenu xD) se vyklubalo patnáct stovek. Tak říkám, že ne, že to bylo jinak, a že uvnitř je přece napsaný...no koukám, tam je ta cedulka taky vyměněná. Teď už tam naproti mně byly dvě, dva naštvané obličeje, tak říkám, že teda jo, beru to. Posměšně na mě koukaly a opustily pokladnu. Takže jsem si vzala tašku - měli jich tam mimochodem obrovský výběr - a odešla jsem. Cestou jsem koukala na další krabice a říkala si, co všechno bych si koupila a jak se mi to líbí.
Pak jsem vyšla a vidím brášku s aktovkou na zádech, jak běží. Tak jsem běžela za ním a doběhla k mamce. Brácha někam zmizel. Tak jsme s mamkou začaly stoupat do kopce. Najednou vidím skupinku lidí, jak si zpívají "The Poet and the Pendulum" od Nightwish. Chtěla jsem se k nim přidat, ale mamka mě táhla dál.
Tak jsme šly dál. A tam další lidi, co si to zpívají. Tentokrát jsem se nenechala odradit a zapěla jsem si taky, jenže jsem byla šíleně udýchaná z toho strmého kopce a vůbec mi to nešlo.
A stoupaly jsme dál. Najednou se před námi objevila lanovka na Šerák (pokud jste někdy byli na Ramzové v Jeseníkách, víte, jak to tam vypadá), že tam pojedeme. A přišli tam další lidi, že půjdou s námi.
Byla jsem zmatená a nechtěla jsem tam, protože mi nebylo úplně nejlíp.

Pak jsem se částečně probudila a uvažovala o tom, co se tam stalo.

Vsuvka

14. prosince 2015 v 7:00 | fluttershine
Předem upozorňuju, že těch pár řádek není myšleno nijak špatně :D
Uvažuju o tom, proč vlastně vedu blog, když bych si mohla totéž psát kamkoliv jinam, obrázky postovat do skupin, kde by možná byla nějaká odezva. To je to, co mě deprimuje - snažím se, aby tady byly nějaké články, snažím se, aby měly nějakou úroveň a nebyly v nich pravopisné chyby (to vám asi k něčemu je, co? xD), ale stejně je to bez odpovědi. Proto mám pocit, že měřák blog.cz je rozbitý - kdo to navštívil, když nepřibyl žádný komentář už asi dva týdny?
Díky za pozornost, A.

Napsali jste už Ježíškovi?

13. prosince 2015 v 7:00 | fluttershine |  Vánoce 2015
Ahoj :-)
Dneska se budu chvíli zabývat problémem, který je rok od roku větší a větší. Co vlastně chci k Vánocům?
Čím jsem starší, tím méně mám nápadů. Samozřejmě, chtěla bych vlastní počítač, ale ten nedostanu, ani kdybych se postavila na hlavu a přeskákala tak Václavák :D
Proto jsem se jala uvažovat, co chci, protože Vánoce se kvapem blíží a bez dopisu nebude nic. Jen vím, že rozhodně potřebuju balík měkkých papírů, gumu v tužce a zbylé 4 díly Brody's Ghost. Jenže co vlastně potřebuju?
Nic. Mám pocit, že všechno mám. Kromě tlusté zimní bundy a sněhulí...ale já chci nějakou blbost. Znáte ten nepříjemný pocit, když cítíte měkký dárek.
To bude chtít panenku. Z toho nevyrostu, i když by se možná zdálo, že mě to pustilo...ne. Nepustilo :-)
Takže ano, už jsem dopis Ježíškovi poslala, ale pořád nevím, co vlastně chci. Jsou lidé, kteří mají jasno - nový mobil (nemám zájem), oblečení (nezajímá mě), líčidla (mám), poukázka (nevím na co)..............
Anebo plyšáka...to mě vždycky potěší.

Co vy, máte jasno, nebo tápete jako já? :-)

Kattwalk

12. prosince 2015 v 7:00 | fluttershine |  youtube
Ahoj :-)
Dnes vám chci ukázat jednu skvělou kreslířku. Je to tuším Švédka a její obrázky jsou vcelku zajímavé :-) Pracuje Copic Markery, které jsem googlila a zjistila, že jsou zatraceně hodně moc drahé.
Tady ji najdete:

Občas dělá i různé challenge, jejichž výsledky jsou tak milionkrát lepší než u mě :D


Profil medvěda č.4, Paddington

11. prosince 2015 v 17:00 | fluttershine |  Plyšoví medvědi, který obývají náš byt
Jméno: Paddington (podle medvídka Paddingtona z knížky Medvídek Paddington, který se jmenoval podle nádraží Paddington)
Odkud pochází: z Anglie
Příbuzní: Richard, bratranec z druhého kolene
Jak se k nám dostal: byli u nás na návštěvě Angličani a přivezli ho s sebou...to jméno se líbilo i jim, že znají knížku a film a moc se jim líbí :) Doporučuji k přečtení, je to úžasná oddechovka, sice je to primárně určeno pro malé děti, ale já se od toho nemohla odtrhnout. Takže buďto je to vážně dobré, nebo jsem zaostalá :D


Obrázek pro sestřenku

10. prosince 2015 v 7:00 | fluttershine |  Obrázky
Ahoj :-)
Mám tady obrázek, který jsem z hlavy kreslila své malé sestřence k svátku, snad se líbí aspoň trochu :-)
Ona se rozhodla, že si ho vylepší, takže je teď vystřižený a co se s ním dělo dál nemám tušení.... :D :D


Totally Spies! The Movie

9. prosince 2015 v 7:00 | fluttershine |  Filmy a seriály
Ahoj :-)
Dneska s vámi chci sdílet film, který jsem nedávno viděla. Je to upřímně řečeno blbost, ale mě to baví. Poslední dobou jsem na ty Špiónky opravdu ulítlá.
Film vyšel v roce 2009, české titulky jsou opravdu hodně nové. Jsem za ně moc ráda, díky :) Předtím jsem to nenašla ani v angličtině, ale asi jsem špatně hledala.
Je to o tom, jak se Sam, Alex a Clover seznámily, jak se staly špionkami a byly na své první misi. Je to v podstatě jako normální epizoda, jen to má skoro hodinu a půl. A pokud neznáte anglický dabing, musím vás varovat, že jsou mnohem uječenější než v češtině :)
Odkaz ke zhlédnutí:


Kresba z hlavy - INSPIRACE

8. prosince 2015 v 7:00 | fluttershine |  Obrázky
Ahoj :-)
Takhle to vypadá, když kreslím za hlavy. Ten nápad vypadal původně trochu jinak, takže jsem gumovala a překreslovala pořád dokola...až z toho vzniklo toto. Něco jsem měla předkreslené, něco jsem jela z fleku a vůbec tam původně být nemělo.
A zase mám malé ruce. To se opravdu potřebuju doučit :)
Co myslíte?


Ziele

7. prosince 2015 v 7:00 | fluttershine |  Já, já a jenom já...si musím zabrat celou rubriku :D
Ahoj :-)
Dneska budu mluvit o různých předsevzetích, která jsem si někdy dala. Samozřejmě jsem se dostala nakonec úplně k něčemu jinému, jak to mám ve zvyku...:D

Mnohokrát v životě jsem si dala nějaký cíl, nějaké předsevzetí, které jsem chtěla dodržovat/dodržet. Postupně mi začalo docházet, že to skoro nemá smysl. Většinou totiž šlo o věci, které neumím nebo nemůžu moc ovlivnit.
Zkoušeli jste například být se všemi zadobře? Nejde to. Vždycky někomu budete vadit, ať děláte cokoliv. Nebo se víc bavit s ostatními, když jste introvert. Ačkoliv zrovna tohle se mi občas docela daří.
A chodit dřív spát, o tom si můžu nechat jen zdát. Vždyť je TOLIK zajímavých věcí, kterými se můžete zabývat! Vážně, já to nedělám schválně.
Snažit se ovládnout svou lehce cholerickou povahu taky není tak není jednoduché. Naštěstí zachovávám alespoň část slušného vychování, i když vidím rudě a nejraději bych objekt svého hněvu nacpala do krabičky od sirek - po částech. Což bohužel nemůžu. Ale když si můžu zařvat, je to skvělé. Taky si to někdy zkuste.

Mangy a komiksy, které mám doma

6. prosince 2015 v 7:00 | fluttershine |  Knihy
Ahoj :-)
Vánoce se blíží, jak tady nezapomínám připomínat. A já sem dávám několik mang a komiksů, které máme doma.
Jestli něco znáte, nebo vás zaujme, klidně komentujte, moc mě to potěší.

Kuroshitsuji
Mám doma německy dva díly, první a osmnáctý. Naprosto nádherná kresba. Prostě...boží.
A motivuje mě to k učení němčiny.


Písničky, které mě za poslední dobu zaujaly

5. prosince 2015 v 7:00 | fluttershine |  Vánoce 2015
Ahoj :-)
Dny do Vánoc plynou jako voda a bez hudby by to prostě nešlo. Proto sem dávám písničky, z nichž jsem většinu objevila celkem nedávno a zaujaly mě. Bude jich jedenáct, to je takové pěkné číslo :-)
♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪