Listopad 2015

Profil medvěda č.2, Kulíšek

27. listopadu 2015 v 17:00 | fluttershine |  Plyšoví medvědi, který obývají náš byt
Jméno: Kulíšek
Odkud je: upřímně řečeno netuším, pravděpodobně předtím bydlel v jeskyni v nějakém lese :)
Příbuzní: žádní nejsou známi
Jak se dostal k nám: o předminulých Vánocích se objevil pod stromečkem. Je naprosto sladký ♥ A stejně jako Lars i on spí v mojí posteli, což je privilegium, které mají jen cca tři nebo čtyři plyšáci (podle toho, kolik se jich tam vejde xD).


Návrhy?

26. listopadu 2015 v 15:30 | fluttershine
Ahoj,
dneska bych vás chtěla poprosit o pomoc, o nápady, co kreslit, nebo co byste chtěli, abych nakreslila (protože mám i nějaké vlastní nápady, ale zajímají mě i ty vaše).
Díky!
A.

Floor Jansen, další pokus

26. listopadu 2015 v 15:28 | fluttershine |  Obrázky
Ahoj :-)
Dneska jsem se sem konečně uráčila dát obrázek, který už mám nějakou dobu hotový, a to je pokus o Floor Jansen. Ten obličej (a ruce!! :( ) se mi moc nepovedl, ale tentokrát mi šlo hlavně o tu trpělivost s tím celým outfitem...nebo, lépe řečeno, s celým obrázkem, protože mi trval neuvěřitelně dlouho.
Konec žvástů, tady ho máte.


A bohužel, můj mobil OPRAVDU neumí fotit v lepší kvalitě :( Ale nehodlám se ho vzdát, ani náhodou.

Proč považuji kreslení za naprosto skvělou činnost?

23. listopadu 2015 v 21:40 | fluttershine |  Já, já a jenom já...si musím zabrat celou rubriku :D
Ahoj všichni,
v dnešním článku se chci zabývat tématem kreslení. Znamená to pro mě totiž hodně, a i když se občas často obrázek nepovede, pořád to považuji za skvělou oddechovou činnost.
Budu mluvit jen o pastelkách a tužkách, které jsou výborné v tom, že nedělají nepořádek...zkoušejte zachovat bez podložky čistý stůl, když malujete temperkama. Případně ještě fixy, ale ty používám jen občas na obtažení nebo na oko, když nemá být moc realistické.
Teď už k samotnému kreslení.
Je to nevyčerpatelný zdroj zábavy. Nikdy, ale opravdu NIKDY nenakreslíte úplně všechno. I kdybyste nakreslili všechno na světě, pořád můžete vymýšlet vlastní obrázky, postavičky, vlastní styl... mimo jiné nepovažuji za možné, aby člověk uměl perfektně nakreslit všechno na světě, když ani všechno na světě neznáme.
Tohle je sice spíš okrajová záležitost, ale můžete ho využít, abyste někomu udělali radost. Případně si u toho ještě vyděláte, když jste dobří.
Často slýchám na svoje obrázky protichůdné názory, třeba: ,,Jééééé to je boží! Adýý, jak to děláš?" a proti tomu ,,Ech...no...jako dobrý, ale nakreslí to každý...zkus příště něco lepšího..." Na ten samý obrázek. A já sama na to nakonec nahlížím úplně jinak.
Jsou totiž dva různé náhledy na obrázek. První, když to dokreslíte, řeknete si "uf" a jdete dělat něco jiného. Druhý, když se na to podíváte třeba další den jinýma očima, jako kdyby to nebylo vaše, ale někoho jiného, a utvoříte si poněkud realističtější názor. V mém případě se na to podíváte na denním světle. Většinou totiž kreslím večer nebo v noci, z čehož nejsou rodiče nadšení (mamka, v půl jedné ráno: ,,Co nespíš? Jdi si už lehnout, doděláš to zítra.").
Normální lidé potom ráno vypijí hromadu kávy. Já nemám ráda kafe, takže se musím probudit samovolně.
Samozřejmě existují věci, které nekreslím vůbec anebo je kreslím nerada, protože mi vůbec nejdou. Vůbec nekreslím třeba hmyz nebo auta. To druhé jsem už chtěla zkusit, ale zatím jsem neměla důvod. Téměř vůbec nekreslím zvířata. A co kreslím opravdu nerada, jsou ruce - nikdy se mi nepodaří tak, jak chci já. Prosím, řekněte mi, že v tom nejsem sama.
V každém případě, ať už kreslíte cokoliv, pořád je to odpočinek a ušlechtilá forma zábavy (no, pokud pokreslíte celý papír kosočtverečky s čárkou uprostřed, je to relativní, ale pravděpodobně by i toto bylo pokládáno za neuvěřitelně promyšlený umělecký záměr). A nikdy nemůžete být dokonalí, vždycky je co zlepšovat. I když jste dokonalí portrétisti, třeba jste ještě nezkusili budovy.
Navíc, pokud nejste profíci, vám kreslení nevycucne peníze z peněženky.
Takže, lidi: papír, tužku a kreslete! Smějící se

Profil medvěda č.1, Lars

20. listopadu 2015 v 17:00 | fluttershine |  Plyšoví medvědi, který obývají náš byt
(více v celém článku)

Sam

18. listopadu 2015 v 17:09 | fluttershine |  Obrázky
Ahoj, dneska podruhé :-)
Začínám to tu spamovat obrázky, vlastně sem skoro nic jiného nedávám...no, nevadí :D
Tohleto je takový rychlejší obrázek, má to být Sam ze Špionek (Totally Spies), což je sice úplně přiblblý seriál, ale stejně na to koukám...


Co tady můžete v nejbližší době očekávat

18. listopadu 2015 v 15:52 | fluttershine
Ahoj všichni :-)
Ano, ano, vím, že jsem tady zase dlouho nebyla. Ale věřte mi, že jsem sice tvořila (i obrázky, i příběhy), ale většina není zveřejnitelná (myslete si o mně, co chcete xD). Něco se sem pravděpodobně dostane.
ALE hodlám začít s profily medvědů, jak jsem slibovala pár článků zpátky. A rozhodně se můžete těšit na vánoční ...nedá se říct sérii, ale chci přidat každý den jeden článek, abych ukrátila to čekání do Vánoc. Pravděpodobně budou články přednastavené, nebo alespoň z většiny, třeba na 7:00 ráno, aby v tom byl aspoň nějaký systém a opravdu to byl jeden článek na den, jestli mi rozumíte.
Takže do prosince tu bude možná trochu mrtvo (ne tak moc mrtvo jako o hlavních prázdninách :D něco se tu určitě objeví), protože budu pracovat na tom prosincovém slibu.
Ale rozhodně pište komentáře, co byste tu chtěli vidět, když už jste sem zabloudili. Můžu se pokusit je zpracovat.
Díky za přečtení a za trpělivost se mnou.
A.

Locika 2.0

8. listopadu 2015 v 19:31 | fluttershine |  Obrázky
Ahoj :-) Včera večer jsem u Stardance kreslila Lociku z pohádky Na vlásku. Nějak mi ale ruply nervy a nechtělo se mi do těch jejích roztomilých šatů a kraječkama, takže jsem oblečení dotvořila podle sebe :-)
Opět to vypadá na fotce jinak než naživo, ale co už nadělám.


Ciel Phantomhive

5. listopadu 2015 v 14:39 | fluttershine |  Obrázky
Ahoj :-)
Dnešním příspěvkem snad potěším nějakého otaku, který navštěvuje tenhle blog (moment, pravděpodobnost, že by tenhle blog je naprosto mizivá, vzhledem k tomu, že tenhle blog nenavštěvuje nikdo :D no, to je jedno :D). Zkoušela jsem nakreslit Ciela Phantomhiva z anime/mangy Kuroshitsuji. Anime jsem viděla, mangy jsem četla část, mám doma dva díly v němčině. S mojí znalostí, mám takovou řekněme lepší A1 (možná bych si to mohla otestovat), je to trošku hodně náročné, jsou tam slova, které není schopen mi táta přeložit, když se ho na to ptám, ač se německy učí velmi dlouho a já bych nepoznala, že není rodilý mluvčí, pokud bych ho neznala.
Konec keců, tady máte obrázek :) Mladší bráška měl neskutečné výhrady a smál se mi, že neumím nakreslit prsten, ale já byla ráda, že jsem to zvládla tak nějak celé :D


Téma týdne: ZVLÁŠTNÍ ZÁLIBA

2. listopadu 2015 v 18:38 | fluttershine |  Téma týdne
Ó, hádám, že s tímhle máme zkušenost asi všichni. Nebo aspoň já. Záleží navíc na tom, co vlastně za zvláštní zálibu považujeme. Pro mě to znamená zajímat se o něco, o co se většina jiných lidí nezajímá a moc často to jako svůj koníček neuvádí. Často se lidi za svou volnočasovou kratochvíli stydí, protože by mohli ostatním připadat "divní". Uveďme si pár takových. Netvrdím, že se tím vždycky tají, někdo to naopak říká rád všem.

Yaoi. Takových yaoistek je spousta. U nás ve třídě jich máme hned několik, takže to není až tak neobvyklé, ale přesto se na ně hodně lidí dívá skrz prsty jako na divné. Já na tom nic tak špatného nevidím. Když je to baví, ať to klidně sledují...

Fyzika. I takové lidi znám. Většinou jsou považováni za zvláštní, protože fyzika je přece tak těžká a když se ji učit nemusíme, proč bychom měli? Totéž platí i o chemii. Nebo o matematice.

Hororové filmy. Možná, že na tom není nic divného, ale mému srdci to blízké skutečně není, a proto mi to připadá jako dost zvláštní záliba.

Vaření. Zvlášť, pokud jste kluk. Ale to vás lidi neberou jako divného, spíš jako "jé, to je boží, já si tě vezmu, protože umíš vařit".

Sběratelství. Na tom není nic zvláštního, ale proč někdo některé věci sbírá, to nechápu. Kdo z vás by zaplatil nehoráznou sumu za žvýkačku, kterou vyplivla na chodník vaše oblíbená celebrita? Ale většině z nás se sběratelství jako takové nevyhne. Jako já. Jedno trošku neobvyklejší téma byly a asi pořád jsou panenky, ale bohužel už na ně nemám tolik času, protože se věnuji jiným věcem. Zajímavé je, že ve filmech a seriálech sbírají panenky většinou cvoci a vrazi. Náhoda? Nemyslím si.

Potom sbírám plyšové medvědy. Jednou za čas vždycky provedu tzv. sčítání medvědů, kdy zjistím, kolik jich vlastně mám a zapíšu je. Letos máme jubilejní čtyřicítku a napadlo mě, že bych mohla o každém z medvědů napsat článek (někdy jich bude v článku víc), pokud by byl zájem. A pokud by nebyl, asi to napíšu stejně, pokud se mi podaří je všechny nějak obstojně vyfotit. Uf. To bych měla na pěkně dlouho co dělat. Třeba by to mohl být pravidelný článek, řekněme každý pátek v 17:00 by se tu objevil nový profil medvěda. Já bych se pobavila a docela bych poznala jejich osobnost, protože u některých jsem o ní ještě nepřemýšlela. Bylo by tam odkud přišli, jestli mají nějaké příbuzné, kde momentálně bydlí...jo, asi by mě to bavilo.

Dále jezdím na waveboardu. To bývalo vzácné dřív, netvrdím, že dnes není, ale už vídám lidi na prkně se dvěma kolečky
(mimochodem napsat tenhle tvar mi dalo spoustu práce, než mi to došlo xD) častěji.

Tak to bude pro dnešek všechno, doufám, že se vám článek líbil, pokud ho okomentujete, budu potěšena (za předpokladu, že jste dočetli až sem, vám k tomu gratuluji). :-)

Jedna z mých panenek, jmenuje se Luna. Chudák to má se mnou těžké, mám na šití obě ruce levé, takže má permanentní nedostatek oblečení...Smějící se