Anonymita

14. září 2015 v 21:50 | fluttershine |  Téma týdne

Anonymita. První, co mi připadne na mysl, je seriál Pretty Little Liars, ve kterém je hlavní pětice dívek šikanována tajemnou osobou jménem -A. Ne, nenapíšu sem, kdo to je, protože pokud jste to neviděli, nechci vám sem dávat spoilery, pokud to opravdu chcete vědět, začněte epizodou 6x10, která vyšla letos v létě (další bude až v lednu! Ach jo). Ale varovala jsem vás.
Zkrátka a dobře, holky jsou pronásledovány osobou, která se podepisuje jako -A. Nikdo neví, kdo to je. Popis vzhledu: nosí černou mikinu, ve které není ani poznat, jestli se jedná o chlapa nebo o ženskou. I když, tohle by se možná hodilo spíš k tématu stalking.
Lepší tedy bude probrat anonymitu internetu, což je stránka, ze které to bude asi brát většina lidí. Přiznám se, že i já jsem párkrát (nebo spíš víckrát) psala něco anonymně. Nikdy ale nešlo o urážky. Mám i ask, který jsem sdílela na svůj fb, a přesně tam mi přistálo několik nepěkných urážek na moji osobu. Jak jinak než anonymní, že. Nijak to neprožívám, z toho bych se musela zbláznit. No, já možná ne, ale youtubeři nebo blogeři, které sledují tisíce lidí, kdyby brali vážně každou sprosťárnu, kterou jim někdo napíše, by s tím asi za chvíli sekli.
Facebook sice požaduje, abyste tam zadali své pravé jméno, ale kolika lidem to kontrolují. Z těch hromad profilů pod krycím jménem tam fakt je. Ale zkontrolují vás jen v případě, že vás někdo udá. Samozřejmě nevíte, kdo to mohl být.
S anonymními dopisy na papíře je to už horší. Pokud to napíšete ručně, je velká pravděpodobnost, že osoba, které to posíláte, pozná váš rukopis - pokud nejste mistři napodobování cizích. Já to s kamarádkou zkoušela jednou jako prču, ale ani nevíme, jestli to dotyčná osoba dostala :D Řeknu k tomu asi tolik, nikoho to neuráželo, jen tam byla hromada hovadin.
Nebo se můžete udržet v anonymitě tím, že měníte přezdívky. Tedy, dokud se někdo nepodívá na vaši ip. Já měla asi 4 blogy (2 z nich jsem nevedla sama, ty vždycky po čase krachly), na každém jinou přezdívku. Ne, moment - "jen" 3 různé přezdívky. Na tenhle blog jsem se přestěhovala, protože se mi v té době nějak rapidně změnily zájmy a preference, možná i spíš chuť psát jiné věci a začít od nuly, kde mě nikdo nezná. Na tohle je internet dobrý, začnete jinde a máte čistý štít.
Horší jsou anonymní dopisy a balíčky, které známe z detektivek. Třeba tam nacházíte useknuté uši. Nebo výbušninu. Tak či tak, když dostanete anonymní balíček, nevíte, co na vás vyskočí :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama