Září 2015

Nightwish - Endless Forms Most Beautiful

28. září 2015 v 13:18 | fluttershine |  Různé
Ahoj :-)
Vítám vás na mém blogu, a pokud jste sem zavítali už po několikáté, velice mě to těší...ač nevím, jestli někdo takový mimo mě existuje.
Dneska jsem se rozhodla napsat něco k mé nejoblíbenější hudební skupině. Před nějakou dobou bych možná odpověděla jinak, stejně tak za nějaký další rok...ale momentálně jsou to Nightwish.
Jestli je neznáte, je to finská metalová hudební skupina. Jména všech členů nejsem schopná si zapamatovat celá, natož je vyslovit, protože finsky neumím ani slovo. Každopádně se svou nejnovější zpěvačkou Floor Jansen (Nizozemka) vydali nedávno nové album Endless Forms Most Beautiful. Mně osobně se moc líbí, některé písničky sice moc neposlouchám, protože mě nezaujaly, ale nemůže se mi líbit všechno. Ačkoliv některé bych chtěla speciálně vyzdvihnout.
The Greatest Show on Earth. Tahle skladba si rozhodně zaslouží být jmenována už jen proto, že má 24 (!!!) minut. Pojednává o vzniku a vývoji naší planety, živočichů, lidské společnosti, až po potenciální budoucnost. Nejlépe se mi k ní hodí adjektivum monumentální.
Dál se mi moc líbí Élan, Endless Forms Most Beautiful, Shudder Before the Beautiful, Our Decades in the Sun a Alpenglow...ano, jsem si vědoma, že jsem právě vyjmenovala půlku alba :D
Takže pokud neznáte (o čemž pochybuji) nebo jste nevěděli, že tohle album vyšlo (o čemž by se dalo taktéž s úspěchem pochybovat), doporučuji si poslechnout. Žánr je symfonický, folk a power metal. Mojí sestřence se to třeba nelíbí mimo některé, protože nemá ráda cokoliv, v čem jsou bicí, bolí ji z toho hlava. Pro takové lidi jsou právě Élan, Eyes Of Sharbat Gula, Our Decades in the Sun, pak možná i Alpenglow, Edema Ruh a My Walden.


I ta obálka je boží! :D :D Mám pocit, že tohle budu potřebovat k narozeninám nebo Vánocům :D

Pokus o portrét Floor

27. září 2015 v 20:41 | fluttershine |  Obrázky
Ahoj :-)
Dneska sem vkládám portrét Floor Jansen. Je to po cca třech měsících první pokus o barevný portrét. Ne že bych nebarevných kreslila nějak moc (během té doby 2 nebo 3), ale co už :D
P.S. Odfotila jsem si to fakt divně O.o

Pravopisné chyby aneb lekce češtiny

25. září 2015 v 15:09 | fluttershine |  Tipy
Ahoj :-) O tomhle článku jsem už nějakou dobu uvažovala, ale teď jsem si na něj zase vzpomněla, tak ho realizuju. Ano. Opravdu se budu zabývat pravopisem. Co k tomu říct? Třeba to, že mě hrozně vytáčí, jak se v rádoby vědeckých textech objevují chyby, za které by se styděl páťák. Nebo někteří učitelé...kteří nezvládají shodu podmětu s přísudkem. Prosím, řekněte mi někdo, jak někdo takový může učit malé děti pravopis. Protože já to nechápu.
Tak či tak, netvrdím, že já sama zvládám pravopis dokonale. O tom, abych psala správně s, z, čárky a velká písmena, popřípadě slova, která neznám, si můžu nechat jen zdát. Sice to většinou odhadnu, v některých případech se taky seknu, někde je to snadné. Ale ve kterém "datumu" ses narodil, to je na mě silné kafe...snad datu, ne? Vždyť se to i blbě vyslovuje, když to čtete. "Dvoum" medvědům. Dvěma medvědům. A tečka.
Anebo shoda přísudku s podmětem. Ti páni spali, ty ženy spaly, jen ty děti byly ještě vzhůru. Když nevíte, řekněte si, jestli jsou to ti, ty, nebo ta. Vážně to funguje. I když znám lidi, co mají vysokou školu a tohle neznají. Spousta lidí se ohání svým vysokoškolským titulem a pak se ukáže, že jejich znalost češtiny je ubohá. Samozřejmě, že jsou složitější případy, ale když chcete, aby si děti něco přinesly, je na konci ypsilon, děkuji pěkně. Když je víc podmětů, je tam měkké i, když se tam vyskytuje rod mužský životný, pokud mě paměť neklame.
Vyjmenovaná slova. Plivnout ani vidět tam nejsou, dokonce tam nejsou ani slova k nim příbuzná. Pokud vidíte tvrdě, asi je
někde problém.
Názvy měsíců s velkým písmenem. Ne, ani náhodou.
Upřímně řečeno mě pravopisné chyby odrazují od čtení, bojím se, abych se mi v paměti neukotvilo to, jak je to špatně. Chápu, že nikdo nemá absolutní znalost, ale když se mě v podstatě v desáté třídě kamarádka zeptá, jestli je spadnout se s nebo se z (příklad, nevím, jestli to bylo konkrétně toto), samozřejmě, že na ni koukám s otevřenou pusou, že to neví.
A pro ty, kterým pravopis nejde: nesmutněte. Pravidla českého pravopisu jsou k dispozici i na internetu.
P.S. Neberte ten článek osobně, naštvali mě jiní :D :D Pokud jste si ale jistí, že se vás některý z uvedených bodů týká, přeju mnoho krásně strávených chvilek nad pravopisnými cvičeními.

Krásný víkend! Snad se sem ještě dostanu a nebudu na vás tak zlá :D :D

27.9.2015: ááá, už jsem si vzpomněla na další častou chybu, nesprávné tvary zájmena já :D Je to takhle:
2. pád a 4. pád: mě
3. pád: mi/mně
6. pád: mně
Tohle je velice časté. U některých případů je dokonce stejná věta, ale jiný pád, protože je to jiná situace. Třeba:
Volal jsi mě? (když někdo NA NĚKOHO volal)
Volal jsi mně/mi? (když někdo NĚKOMU volal)

Anonymita

14. září 2015 v 21:50 | fluttershine |  Téma týdne

Anonymita. První, co mi připadne na mysl, je seriál Pretty Little Liars, ve kterém je hlavní pětice dívek šikanována tajemnou osobou jménem -A. Ne, nenapíšu sem, kdo to je, protože pokud jste to neviděli, nechci vám sem dávat spoilery, pokud to opravdu chcete vědět, začněte epizodou 6x10, která vyšla letos v létě (další bude až v lednu! Ach jo). Ale varovala jsem vás.
Zkrátka a dobře, holky jsou pronásledovány osobou, která se podepisuje jako -A. Nikdo neví, kdo to je. Popis vzhledu: nosí černou mikinu, ve které není ani poznat, jestli se jedná o chlapa nebo o ženskou. I když, tohle by se možná hodilo spíš k tématu stalking.
Lepší tedy bude probrat anonymitu internetu, což je stránka, ze které to bude asi brát většina lidí. Přiznám se, že i já jsem párkrát (nebo spíš víckrát) psala něco anonymně. Nikdy ale nešlo o urážky. Mám i ask, který jsem sdílela na svůj fb, a přesně tam mi přistálo několik nepěkných urážek na moji osobu. Jak jinak než anonymní, že. Nijak to neprožívám, z toho bych se musela zbláznit. No, já možná ne, ale youtubeři nebo blogeři, které sledují tisíce lidí, kdyby brali vážně každou sprosťárnu, kterou jim někdo napíše, by s tím asi za chvíli sekli.
Facebook sice požaduje, abyste tam zadali své pravé jméno, ale kolika lidem to kontrolují. Z těch hromad profilů pod krycím jménem tam fakt je. Ale zkontrolují vás jen v případě, že vás někdo udá. Samozřejmě nevíte, kdo to mohl být.
S anonymními dopisy na papíře je to už horší. Pokud to napíšete ručně, je velká pravděpodobnost, že osoba, které to posíláte, pozná váš rukopis - pokud nejste mistři napodobování cizích. Já to s kamarádkou zkoušela jednou jako prču, ale ani nevíme, jestli to dotyčná osoba dostala :D Řeknu k tomu asi tolik, nikoho to neuráželo, jen tam byla hromada hovadin.
Nebo se můžete udržet v anonymitě tím, že měníte přezdívky. Tedy, dokud se někdo nepodívá na vaši ip. Já měla asi 4 blogy (2 z nich jsem nevedla sama, ty vždycky po čase krachly), na každém jinou přezdívku. Ne, moment - "jen" 3 různé přezdívky. Na tenhle blog jsem se přestěhovala, protože se mi v té době nějak rapidně změnily zájmy a preference, možná i spíš chuť psát jiné věci a začít od nuly, kde mě nikdo nezná. Na tohle je internet dobrý, začnete jinde a máte čistý štít.
Horší jsou anonymní dopisy a balíčky, které známe z detektivek. Třeba tam nacházíte useknuté uši. Nebo výbušninu. Tak či tak, když dostanete anonymní balíček, nevíte, co na vás vyskočí :D

Život není fér

9. září 2015 v 17:30 | fluttershine |  Téma týdne
Tuhletu větu s oblibou říká náš bývalý zeměpisář. Používal ji pokaždé, když jsme si stěžovali, že někdo jiný má za totéž lepší známku (nebo něco takového) a že TO JE NEFÉR. Asi to tak trochu byla pravda, ale co s tím naděláte.
Mohli bychom si vedle sebe postavit dva lidi, jednoho z chudších poměrů a druhého, který je milionář. Pokud ten chudší bude kňučet, že to není fér, že ten druhý se má líp, čeho dosáhne? Ničeho. Naprosto ničeho. Pokud se chce mít líp, může se začít snažit, často se to může i povést. Taky si bude stěžovat, že mu ukradli jeho už téměř rezavé kolo, a to že není fér, vždyť soused od vedle má zbrusu nové, tak proč ne on. A teď k tomu bohatšímu. Většinou se stává, že když je někdo bohatý, lidi to o něm vědí. A nejsou tady jen ti přející. To se pak milý milionář vrátí domů a zjistí, že přestože měl nejnovější zabezpečovací systém, navštívil ho pan lupič a ukradl mu jeho nejcennější obraz spolu se sbírkou šperků po babičce. Ten potom taky nadává, že tohle není fér, proč zrovna on a vyhlásí celostátní pátrání.
Jak vidíte, tito dva tedy mají mnoho společného. Ve spoustě věcí je ale svět velice férový, když někoho chladnokrevně zabijete, vrátí se vám to - myslím, že se tomu říká karma, nebo taky přísloví "jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá".
Hůř jsou na tom ale lidi, kteří se do špatné situace nedostali vlastním přičiněním, například v Indii nebo aktuálně v Sýrii. Proto jsem moc ráda, že jsem se narodila do těch podmínek, do jakých jsem se narodila. Většina lidí v Česku si nemůže stěžovat, že by museli utíkat před válkou (zatím; doufám, že to tak zůstane), nebo by muselo čekat na reinkarnaci, aby se narodili do lepší kasty. Stěžovat si můžeme na politiky, kteří jsou ne vždy úplně poctiví a hlavně užiteční pro lidi ve státě. Ale upřímně, ti jsou tady hlavně od toho, aby BYLO NA CO SI STĚŽOVAT. Je toho samozřejmě spousta, nemáme úplnou svobodu ve všem, co chceme dělat, ale to nikde.
Nefér je život hlavně v Africe (apod.), když to srovnáme s námi. Tam jsou nuceni lidmi ze zemí lepších ekonomických poměrů těžit drahé kovy nebo kameny, pokud už nějaké mají, a prodávat je za relativně dost levné peníze do zbytku světa. Nefér jsou k nim ti bohatší, protože vědí, že tam, kde je chudoba, jsou rádi za to málo, a oni na tom ještě zbohatnou.

Ale řekla bych, že tohle není úplně moje téma, takže je čas to ukončit. Děkuji vám za přečtení :-)


Pár obrázků za poslední dobu

3. září 2015 v 19:56 | fluttershine |  Obrázky
Ahoj :-) Mám tady pár obrázků, které jsem poslední dobou kreslila, netvrdím, že je to něco extra božího, ale snad takový propadák to taky není (snad xD). Mimochodem se omlouvám za kvalitu fotek, můj mobil fotí víc než mizerně a mamčin se mi půjčovat nechtělo.
Začneme s jediným pokusem o reálného člověka za poslední dobu. Měla to být zpěvačka Tarja Turunen, která ovšem vypadá trošku (hodně) jinak...

Potom tady mám obrázek inspirovaný obrázkem Gorjuss. Nevybarvovala jsem ho.

Tohle měli být Sebastian a Ciel. Ale ty obličeje...radši nic.

Tohle byl trochu úlet, měla jsem chuť na omalovánku...a žádná nebyla po ruce. Když už jsme u těch ruk, ano, vím, že má ta postavička ty ruce jakoby papírové xD

A poslední věc, která byla spíš experiment, protože jsem v časopise četla, jak je moderní vybarvování mandal. Až na to, že mandala asi vypadá trochu jinak a že se většinou vybarvuje, se mi to docela líbí :D Udělala jsem si nejdřív kruh a potom jsem kreslila dovnitř...no, a jak to říct, nebylo po ruce kružítko, takže mám spíš elipsu, ale co bych chtěla, že? :D
Mimochodem mě začalo neskutečně bavit pracovat s takovou tou úzkou černou fixou. Obtahuju s ní pomalu všechno, začíná se z toho stávat zlozvyk :D

TAG - Moje nej

2. září 2015 v 13:52 | fluttershine |  TAGy
Ahoj :-) Protože mám dneska svátek, dáme si TAG o mně, a to moje nej...nedávno jsem ho viděla na kanále The lovelyhairs :) Užijte si to :-)

1) nejlepší barva - modrá!
2) nejhorší barva - hnědá...je taková nijaká...
3) nejlepší jídlo - toho je víc, ale úplně nejlepší? Asi pizza, protože se dá udělat na hromadu způsobů.
4) nejhorší jídlo - koprovka.
5) nejlepší nápoj - voda!