Dlouhé vlasy - ano, nebo ne?!?

15. června 2014 v 18:01 | Fluttershine |  Různé
Ahojky :-) Včerejší rozhovor s mojí babičkou mě přivedl na myšlenku, jestli je výhodné mít dlouhé vlasy.

Předem ale říkám, že každému vyhovuje něco jiného. Moje babička uznává maximální délku vlasů po ramena a delší jedině zapletené do nějakého složitého účesu. Takže pokud je chci nosit k babičce rozpuštěné, musela bych si ustříhnout asi 20 cm vlasů. Na jednu stranu ji chápu-přece jen, když se učeše někdo s dlouhými vlasy a vy to máte po něm uklízet, je to šílené. A nepochopím, co se jí nelíbí na rozpuštěných dlouhých vlasech. Moje druhá babička si myslí opak. Co je tedy lepší?

Plusy krátkých vlasů jsou: snadná upravitelnost, rychle uschnou, rychle se učešou, nemusíte si je na tělocvik stahovat do culíku. Naopak je ale škoda, že si z nich nic moc neučešete, a když se vám zamastí, nemůžete si je prostě stáhnout dozadu.
Plusy dlouhých vlasů: Vypadají úžasně, můžete být pokaždé někým jiným, v případě experimentování si je můžete zasponkovat tak, aby vypadaly jako kratší - takže vlastně 2 v 1. Naopak ale dlouho schnou, češete je dlouho a hodně lidem leze na nervy víc, když vypadne takový dlouhý vlas.

Pokud jde o barvení a odbarvování, ničí to oboje stejně, ale pokud se někdo barví déle, je to víc vidět na delších vlasech, máte je řidší a né moc hezké.

V délce je to tedy jasné - co vám vyhovuje a sluší. Já třeba jako malinká měla hodně dlouhé vlasy, jako starší nakrátko a teď je mám po asi 5 letech 20 cm pod ramena. Nestěžuju si na nic z toho.

Jen pamatujte: pokud zkracujete, dvakrát měřte a jednou řežte, ustříhnuté je to během chvilky, ale roste to léta!!!

x
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tarantule* tarantule* | Web | 21. června 2014 v 15:15 | Reagovat

Já jsem jako malá měla vlasy krátké, pletli si mě s klukem a nesnášela jsem to. Pak mi máma konečně dovolila si nechat narůst delší, jenže ze začátku vypadaly hrozně, nezvládaly být dlouhé. Kadeřnice mě chtěla ostříhat, že vypadám hrozně a ty vlasy se nezvládnou vyživovat. Nakonec to vyřešil speciální šampon. A teď... mám vlasy kousek pod ramena, vlnité, husté a zdravé a nevyměnila bych je :D

2 fluttershine fluttershine | 21. června 2014 v 21:34 | Reagovat

[1]: Tak to je nejlepší ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama